Opatření MO Unhošť vzhledem k nařízené karanténě vydané z rozhodnutí vlády ČR

Vážení kolegové rybáři,

vzhledem k situaci kolem šíření se infekce viru convid-19 a v souladu s nařízením vlády, mimo jiné opatření karantény pro Českou Republiku, bychom Vás chtěli informovat, že se ruší veškeré akce, které byli v MO Unhošť plánovány v blízké budoucnosti.  Zrušení akcí počínaje dnem 16.3.2020 a platí až do odvolání. Ruší se zejména:

  • Konání rybářského kroužku
  • Plánované brigády
  • Pravidelná zasedání výboru a komisí MO Unhošť

O zrušení tohoto opatření Vás budeme informovat pomocí webových stránek. Neodkladné věci řešené výborem MO budou prováděny pomocí elektronické nebo telefonické komunikace členů výboru.

Mezi nejbližší rušené akce patří:

  • Rybářský kroužek 16.3.2020 od 16:00 v Hasičárně Unhošť
  • Zasedání výboru MO 16.3.2020 od 18:00 v Hasičárně Unhošť
  • Plánovaná brigáda pro členy MO 21.3.2020 od 7:30 na sádkách pod pivovarem v Unhošti

Žádné další akce zatím nebyly plánovány a až do odvolání se jejich plánování pozastavuje.

Toto opatření se nevztahuje na výlovy rybníků které dle oficiálního vyjádření ministerstva zemědělství mohou být prováděny v míře nezbytně nutné a jsou zakotveny ve výjimce usnesení vlády.

Výkon rybářského práva:

Výkon rybářského práva, zejména individuální lov a plánované zarybňování, včetně využití hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně jako zajištění výtěru ryb a chovu ryb v rybochovných zařízeních či dalších provozních činností je v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.

Společné lovy (např. rybářské závody), stejně jako jakékoli shromažďování rybářů z jiných důvodů (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o ryby (zvířata) a jejich lov, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich; s výjimkou hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně i jako dalších provozních činností v chovu ryb. Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.

O dalším průběhu Vás budeme prostřednictvím webových stránek informovat.

Děkuji za pochopení.

PETRŮV ZDAR!

Pavel Helebrant
předseda MO Unhošť

Sdílej článek:

Zásady ochrany osobních údajů

2019 ČRS, z.s. MO Unhošť, Křivoklátská 17, Unhošť  273 51, IČ: 70109982

webdesign: DTPak.cz s.r.o.