Na rybářské baště v Unhošti 2020

V sobotu 29. 8. 2020 se již po šesté v řadě otevřely dveře u rybářů v Unhošti. Tradičně na konci prázdnin se mohli návštěvníci seznámit s činností rybářů, ale i dalších řemesel a zájmových činností. Baštu navštívili také myslivci, včelař, muzejníci, mlynář, ornitolog, mykolog, dřevorubec a zlatokopové. Byla zajištěna i dílnička, kde si mohly děti uplést rybu z proutí nebo ti menší vybarvit nějaký ten obrázek. I když nebe bylo po celý den zamračené, vodník Puškvorec zařídil, že za celou dobu akce spadlo jen pár kapek. Puškvorec na vše dohlížel ze svého trůnu na Výtažníku.

Ve 14:00 hod. se „otevřely brány“ a pomalu začali chodit první návštěvníci. V areálu rybníků bylo pro děti, ale i pro dospělé, připraveno cca 15 stanovišť. Účastníci se mohli na některých stanovištích seznámit s různými rybářskými praktikami a zároveň si je i vyzkoušet. Jednalo se hlavně o lovení kapra keserem, lov umělých rybek, nahazování do dálky a na cíl, jízda na pramici, vnadění nebo vázání mušek, které bylo součástí stanoviště rybolovných technik. Také byla připravená oblíbená jízda v kádi. Velký úspěch mělo i stanoviště zpracování ryb, kde byla ukázka prováděna v živém vstupu. Dále mohli děti a dospělí navštívit a seznámit se s činností např. myslivců, včelařů, dřevorubců, ornitologů, mykologů nebo si vyrýžovat nějakou tu zlatinku či český granát. Nechyběl ani Melicharův vlastivědný stan, který byl připraven Muzeem v Unhošti, kde účastníci mohli mimo jiné ochutnat sušené uzené maso, připravené dle pravěkých praktik. Oživením letošního ročníku byla výstava funkčních modelů mlýnů a dílnička pro děti. V občerstvení na rybářské baště pak návštěvníci mohli ochutnat uzené a grilované kapry z vlastních chovů a vyhlášené pstruhy s originálním pestem.

Pro děti byla v rámci doprovodného programu připravena soutěž, kde dostaly pamětní hrací karty s mapkou sádek, do které sbíraly razítka za úkoly plněné na některých stanovištích. Kdo splnil pět vybraných úkolů, dostal lístek s číslem do slosování o ceny. Celou akcí prošlo cca 120 dětí. Kolem 18:00 proběhlo slosování o tři tučné kapry z výlovu rybníku Bulhar a trička MO Unhošť.

Slosováním byl oficiální program akce ukončen a večer pokračoval v rybářské baště za znění hudby, která se krásně táhla z „betléma“ údolím naší rybniční soustavy.

Doufám, že se návštěvníkům u nás líbilo a třeba někdy příště nás přijdou znovu navštívit.

Velké poděkování také patří všem, kdo se na pořádání této akce podíleli a obětovali svůj volný čas pro radost ostatních.

Závěrem bych chtěl všechny, co dočetli až sem, pozvat na další akci spojenou s výlovem rybníku Bulhar, který proběhne letos na podzim. Pro přesný termín sledujte webové stránky  MO Unhošť a budu se těšit na naše setkání.

PETRŮV ZDAR!

Pavel Helebrant
předseda MO Unhošť

 

Sdílej článek:

Zásady ochrany osobních údajů

2023 ČRS, z.s. MO Unhošť, Křivoklátská 17, Unhošť  273 51, IČ: 70109982

webdesign: DTPak.cz s.r.o.