Jak se stát členem

Chceš-li být šťasten hodinu – opij se.
Chceš-li být šťasten tři dny – ožeň se.
Chceš-li být šťasten celý život – staň se rybářem.

Níže uvedený text je určen pro ty z Vás, kteří se rozhodnou vydat ve stopách Otty Pavla a trávit část volného času v lůně matičky přírody. Od budoucích příznivců Petrova cechu se očekává určitá míra trpělivosti a proto věříme, že Vás od Vašeho rozhodnutí neodradí trochu byrokratických nepříjemností, které Vás před první vycházkou očekávají. 

Následující návod je určen pro ty z Vás, kteří hodláte lovit na revírech ve správě Českého rybářského svazu, středočeského územního svazu (velmi podobná pravidla budou platit v ostatních územních svazech). Pravidla rybolovu na soukromých rybnících a revírech si určuje vlastník a jsou mnohdy diametrálně odlišná od podmínek rybolovu na revírech spravovaných ČRS.

rybari-unhost-jak-se-stat-clenem

V první řadě zavolejte našemu pokladníkovi Aleši Helebrantovi: +420 606 622 697, ten si s vámi domluví schůzku.

Následně vás seznámí se Stanovami ČRS, Jednacím řádem a základními pravidly naší místní organizace (dále MO), mezi které určitě bude patřit výše zápisného (jednorázový poplatek), výše členského příspěvku (roční poplatek), počet brigádnických hodin, případně forma a způsob náhrady při jejich neodpracování. Výše uvedené platí přiměřeně i pro děti a mládež.

V okamžiku, kdy se stanete naším členem, absolvujete u MO školení zájemců o první rybářský lístek (pro  členy ČRS bezplatná služba). O absolvovaném školení vám vydáme osvědčení. S vydaným osvědčením navštívíte úřad obce s rozšířenou působností, kde Vám po vyplnění úředního tiskopisu a úplatě vydají rybářský lístek.

Po zakoupení rybářského lístku zbývá poslední krok – volba typu povolenky k rybolovu. Rozsah platnosti jednotlivých typů povolenek se liší. Lovit můžete na revírech pstruhových či mimopstruhových, na povolenku s platností na jednom jediném revíru, či celé ČR. Zavedeny jsou rovněž slevy pro mládež, osoby ZTP i seniory nad 70 let. S platným ceníkem a rozsahem platnosti Vás ochotně seznámíme.

A kolik to bude stát?

Po zakoupení povolenky pak již jen zbývá popřát Vám i Vašim blízkým mnoho krásných chvil strávených u vody.

 „Petrův zdar!“

zdroj: http://www.crs-sus.cz/

Zásady ochrany osobních údajů

2023 ČRS, z.s. MO Unhošť, Křivoklátská 17, Unhošť  273 51, IČ: 70109982

webdesign: DTPak.cz s.r.o.